1

می دونی مشکلت چیه؟ مشکل تو اینه که دنبال پیدا کردن ارزش در بیرون از خودتی! انگیزه‌هات همه بیرونی ان. وابسته به آدمان! وابسته به چیزایی که این آدما تعریف کردن. تعریف هایی که با گذر زمان عوض می شه. ارزش هایی که بعضن قراردادی ان. ارزش باید همیشه در گذر زمان ارزش باشه! رجوع کن به خودت. ببین واقعن چی می خوای از زندگی؟ رسالت ات رو چی می خوای تعریف می کنی فرزندم؟!

2

اون روز داشتم با پارسا صحبت می کردم. در مورد یه سری آدم خیلی خفن و یه عده آدم دیگه که دست و پا می زنن شبیه اون آدم خفن های مدنظر بشن ولی هیچ وقت حتی مجانبی هم میل نمی کنن بهشون!

ویژگی های اون آدم خفن ها از نظر من و پارسا اینا بودن:

اون آدم ها به نسبت بقیه ریلکس تر زندگی می کنن و خیلی به ندرت پیش میاد چیزی آشفته‌شون کنه، توانایی فوکس دارن، وقتی یه چیزی رو می خوان چیزی جلو دارشون نیست، چیزای خیلی زیادی هم نمی خوان و می دونن چی براشون واقعن لازمه، ایمان دارن به خودشون، عزت نفسشون بالاتره و خودشون رو پست نمی کنن، کار درستن و راحت بهشون میشه کار سپرد و بهشون اعتماد کرد، اما و اگر نمیارن، بعد کلی سال اونقدر شوق دارن که مثال زدنیه و آتیش اشتیاقشون خاموش نشده، معنای برد و باخت براشون فرق داره. اکثر اوقات نمیشه بهشون لیبل بازنده زد حتی وقتی که می بازن!

3

داشتم فکر می کردم که چقدر آسیب پذیرم. بسیار آسیب پذیرتر از چیزی که فکر می کردم. چقدر می تونم سطحی بشم. بسیار سطحی تر از چیزی که فکر می کردم. چقدر ارزش هام مبتنی بر چیزهای بیرونی شدن. چقدر دارم میل می کنم به آدم هایی که از بیرون تغدیه می شن تا از درون.

شاید شبکه های اجتماعی بیشتر از هروقت دیگه سنگ بنای چنین تبدیلی شدن. نمی دونم.

4

یاد اون شبی افتادم که رفته بودیم بام تهران، یک پاکت تخمه همراهمون بود، شوق کیهان کلهر رو پلی کرده بودیم، سکوت کرده بودیم و تخمه می شکستیم. دلم تنگ شد برای اون شب. خیلی زیاد.

5

گل سنگم از هایده

شوق کیهان کلهر

در میان گلها از مرضیه

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها